Εθελοντική Αιμοδοσία στο Κέντρο Αιμοδοσίας Αμαλιάδας

Δευτέρα 1 Νοεμβρίου 2021

Εθελοντική Αιμοδοσία στο Κέντρο Αιμοδοσίας Αμαλιάδας

Ο σύλλογος αιμοδοτών που έχει συσταθεί στο Εσπερινό Γυμνάσιο Αμαλιάδας με Λ.Τ. με την καθοδήγηση του εκπαιδευτικού Γεωργίου Στασινόπουλου και την εποπτεία του διευθυντή Ιωάννη Χριστόπουλου, στα πλαίσια δράσεων κοινωνικής αλληλεγγύης, πραγματοποίησε με επιτυχία σήμερα 1/11/2021 την πρώτη για τη φετινή χρονιά εθελοντική αιμοδοσία στο Κέντρο Αιμοδοσίας Αμαλιάδας. Την δράση υποστήριξε το τμήμα αιμοδοσίας της πόλης μας δια της υπευθύνου Ιατρού κας Ιωάννας Σταυροπούλου.

Ως διευθυντής του σχολείου συγχαίρω τους σκληρά εργαζόμενους μαθητές που συμμετείχαν στη δράση μιας και οι ανάγκες για αίμα είναι σήμερα πιο αναγκαίες όσο ποτέ άλλοτε λόγω και της πανδημίας. Αξίζουν συνεπώς πολλά συγχαρητήρια στο σχολείο για τους ανθρώπους του (καθηγητές και μαθητές)  για την ανθρωπιστική του προσφορά.

ΙΩΑΝΝΗΣ ΧΡΙΣΤΌΠΟΥΛΟΣ